מה כולל קידום אתרים?


קידום אתרים בגוגל מטרתו לקדם את האתר במנועי החיפוש, קידום בגוגל מהווה נדבך חשוב בתחום קידום אתרים, מאחר שגוגל הינו מנוע החיפוש הגדול ביותר. מעבר לכך קידום אתרים בגוגל מקבל משנה חשיבות מאחר שרוב הגולשים אינם טורחים לעבור לדפי התוצאות האחרים, לרוב הגולשים יסתפקו בדף תוצאות הראשון והשני, ולכן מיקום גבוה בתוצאות החיפוש הינה חיונית.
כל האתרים רוצים להופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל. קידום אתרים בעיקר על ניסוי וטעייה מאחר שאף מקדם אתרים לא יודע בדיוק מהם המאפיינים המדויקים (אלגוריתמים) המשפיעים על דירוג האתרים. קידום בגוגל מתבסס על מספר כללים בסייסים הידועים לכל מקדם אתרים, וכל מקדם פועל בהתאם לתפיסה שלו בהליך קידום אתרים בגוגל.

הפעולות הבסיסיות של קידום אתרים כולל:

  • מבנה אתר הבנוי בצורה נכונה
  • מחקר מילות מפתח
  • תוכן מקורי ואיכותי
  • קישורים
  • קישורים נכנסים

קידום אתרים בתיאוריה נראה פשוט וקל, אך למעשה קידום בגוגל דורש עבודה רבה ועקבית ולמעשה אולי זהו הסוד של מקדמי אתרים. אין זה מספיק לכתוב מאמר אחד בשבוע או לעשות החלפת קישורים, אלא שילוב הפעולות לאורך זמן יביא לתוצאה של קידום אתרים.

קידום אתרים בגוגל מחייב לפעול בראש ובראשונה לפי הכללים האתים שגוגל מכתיבה, קידום אתרים אפור מהווה אמנם לקידום האתר בצורה מהירה, אך גוגל אינו אוהב קידום אפור ובעת גילוי קידום זה, וגוגל מגלה, האתר נענש ומסולק מתוצאות החיפוש.

קידום בגוגל הכולל מספר פעולות יביאו לקידום האתר, עם זאת קידום בגוגל אינו מושג בן לילה חלק מהפעולות דורשות ניתנות לעשות מיידית כגון

כתיבת קוד האתר המותאם למנועי החיפוש – קוד האתר כולל תגים שונים כגון כותרת, מילות מפתח ותיאור האתר. הקפדה על כתיבת נכונה תבטיח כי האתר יסרק על ידי הרובוטים של גוגל.

תפריט ניווט – תפקיד תפריט הניווט לאפשר לגולש לדעת היכן הוא נמצא באתר, אך מעבר לזה ניווט האתר מסייע לרובוטים של גוגל לעקוב אחר הדפים באתר.

כתיבת תוכן מקורי ואיכותי – קידום בגוגל מטרתו להביא לגוגל את מלוא האינפורמציה במה האתר עוסק ומהי הרלוונטיות שלו בהתאם למילות החיפוש. תוכן מקורי ואיכותי יספר לגוגל על מה האתר עוסק.

צפיפות מילות המפתח בתוכן – חלק חשוב בתוכן הוא הטמנת מילות המפתח. גוגל הסורק את התוכן ידע לסווג את הכתוב לפי התוכן ומילות המפתח שבתוכו.

סריקה ואינדוקס מהיר של דפי האתר – בניית אתר בצורה נכונה תביא לאינדוקס מהיר של האתר וסריקתו לפי הצורך.

התאמה של נושא האתר לתגי המאטא כתיבת תגי המאטא מספר לגוגל על מהות האתר, התאמת התוכן באתר לתגי המאטא משמעותי לשם קידום האתר.

פעולות אחרות של קידום בגוגל דורשות עבודה מתמדת כגון:

יצירת קישורים לאתר – קידום אתרים משמעו כל העת ליצור קישורים נכנסים לאתר. תוכלו לקרוא מידע נוסף במאמר החלפת קישורים

כמות הגולשים הנכנסים לאתר – כיום ישנם כלים לבדוק את תנועת הגולשים כמה נכנסו לאתר, באיזה דפים הם הסתכלו, מאילו דפים הם יצאו ומהיכן הגיעו אל האתר.