קידום ברשתות חברתיות


אתר האינטרנט הוא המקום לפגוש את כולם, אנשים המחפשים מידע, שואלים שאלות, מגיבים לפרסומים שונים ועוד. חלק מרכזי וחשוב בספרה האינטרנטית הוא הרשתות החברתיות, כולנו רוצים לצייץ בטוויטר, להגיב בפייסבוק או להשתתף בפורום זה או אחר ולהרגיש כחלק מדיון הקיים.

שיווק ברשתות חברתיות SMO תופס חלק נרחב בשיווק באינטרנט. שיווק חברתי או שיווק ברשתות החברתיות פועל על המישור האישי והרגשי יותר. בניגוד לאתר אינטרנט שהופך לאתר הרשמי של החברה. אתרי רשתות חברתיות הן פחות פורמליות ומאפשרות לכם ליצור קשר ישיר עם הלקוחות, להציע להם קופונים או הנחה, להציג שירותים או מוצרים ולענות על שאלות.

רשתות חברתיות

פייסבוק היא המובילה ברשתות השיווק, הערכה היא שיש מעל לשלושה מיליון גולשים. בניית דף עסקי בפייסבוק הוא אמצעי קל ונוח לשימוש. היכולת לאסוף דפי אוהדים או תמוכים. היתרון של הפייסבור הוא היכולת להגיע באופן בלתי אמצעי לכל אוהד או חבר אצלכם לדף האישי שלו ולפרסם שם את המוצר או השירות שלכם.

טוויטר היא רשת חברתית המאפשרת לכם לשלוח מסרים לחברים או לקוחות. הטוויטר מוגבל בתווים ולכן אתם חייבים להיות ממוקדים במסר שלכם.. טוויטר מאפשר לכם להגביר את התנועה לאתר על ידי יצירת קישור לאתר שלכם.

לינקדאין הרשת העסקית הגדולה בעולם – הרשת מאופיינת בעיקר לעסקים. ניצול נכון של קשרים ברשת יאפשר לכם לרכוש לקוחות עסקיים חשובים, ליצור קשרים עם עסקים אחרים ולהציג את השירותים שלכם. לינקדאין הינה רשת הכוללת פרופיל עסקי המוצג לעיני כל ואף נכנס למנועי החיפוש של גוגל.

פורומים הוא הדרך ליצור לכם קהל לקוחות. היכולת שלכם לענות על שאלות ללקוחות, להציע פתרונות ועוד. ישנם פורומים רבים החל מאתרים הגדולים ועד אתרים קטנים. ישנם פורומים ייעודים שבהם תוכלו להירשם ולהגיב ולענות על שאלות. חשוב לבסס את מעמדכם לפני שאתם מעבירים מסרים שיווקים בפורומים השונים.

הנוכחות שלכם ברשתות החברתיות חשובה ויכולה לתרום רבות לשיווק העסק. חשוב לשים דגש לאופן הבנייה והעיצוב של הנוכחות שלכם ברשת החברתית. בנייה נכונה של הדף העסקי שלכם ותוכן איכותי.

דף עסקי שאינו נראה כמקצועי או תוכן שאינו איכותי לא ישיג את המטרות ואף עלול להרחיק את הגולשים. רשתות חברתיות מטרתן ל א רק לקבל לייק או להשיג מספר גדול של חברים, לא פחות חשוב הוא להניע אותם להיות חברים פעילים ואף להניע אותם לפעולה, להגיע אל האתר שלכם, להגיב לסטאטוסים וכדומה.